MDM – co warto wiedzieć o programie?

Kredyt mieszkaniowy nie musi być straszny

Choć wiele osób przeraża myśl o zaciągnięciu kredytu na zakup mieszkania, warto zapoznać się z oferowanymi obecnie możliwościami. Wśród nich znajduje się kredyt hipoteczny MDM. Do jego głównych założeń należy możliwość uzyskania dofinansowania przyznawanego na określonych zasadach. Jest to również kredyt mieszkaniowy kierowany do osób przed 35 rokiem życia.

Mieszkanie dla Młodych to świetne rozwiązanie dla młodych dorosłych

Kryterium wieku w przypadku programu MDM jest kluczowe i powoduje, że jest to propozycja kierowana do osób zakładających rodziny i zainteresowanych uzyskaniem pierwszego własnego mieszkania. Limity ustalane są osobno zarówno dla stolic województw, jak i gmin sąsiednich i pozostałych gmin w województwie, co w praktyce oznacza, że np. Poznań będzie posiadał inny limit kwoty za 1 metr kwadratowy, a sąsiadujące z nim miejscowości – inny. Z programu skorzystać mogą zarówno osoby samotne, jak i małżeństwa.

Decydując się na kredyt hipoteczny MDM warto pamiętać o kilku kwestiach

Program Mieszkanie dla Młodych to szansa nie tylko na zakup mieszkania, ale również wybudowanie domu. Warto zapamiętać, że beneficjenci nie mogą być właścicielami lub współwłaścicielami mieszkań zarówno obecnie, jak i w przeszłości. Dowiedz się więcej na http://www.frankowskifinance.pl/.