Psychoterapia dla par – co warto wiedzieć?

Psychoterapia – pozwól sobie pomóc

Mawia się, że każdą parę, prędzej czy później dotyka kryzys, który jest wynikiem pojawiających się trudności. Czasem bywa tak, iż partnerzy zaczynają poważnie rozważać na temat ustania ich relacji i zerwania związku uczuciowego. Być może wcale tego nie chcą, lecz nie widzą już możliwości porozumienia się i złagodzenia zaistniałego sporu. Sztuka kompromisu gdzieś umarła, limit na wybaczanie się wyczerpał, pozostała złość i pretensje. Gdy ten, kogo kochałeś, staje się nagle Twoim wrogiem, może być trudno samemu odwrócić tą sytuacje do dawnego stanu rzeczy. W tej kwestii pomocna może się okazać psychoterapia dla par.

Dobry psychoterapeuta, Poznań – oddaj swoje problemy w ręce specjalisty

Wspólna terapia wymaga, przede wszystkim, wspólnej zgody na nią. Trudno jest, bowiem pomagać komuś wbrew jego woli. Tym bardziej, że psychoterapeuta dotyka sfer bardzo osobistych, nawet intymnych. Psychoterapia pomaga przezwyciężać trudności, które nagle pojawiły się na wspólnej drodze partnerów. Pozwala na wyrażanie skrywanych emocji i interpretowanie ich. Uczy jak mówić o swoich uczuciach i potrzebach. Jest nastawiona na pomoc tym, którzy oddalili się od siebie, a chcą się przekonać, czy chcą znów być ze sobą blisko, czy może im jednak nie po drodze.

Psychoterapia – gdy myślisz, że już nic więcej nie możesz zrobić…

Na psychoterapii mówi się na tematy, na które para chce rozmawiać. Psychoterapeuta pozwala zrozumieć wiele kwestii, spojrzeć na nie empatycznie, bez konieczności przeforsowania swoich racji. Napięcie jakie jest między partnerami lub zobojętnienie ma nawrócić się na właściwy rytm, który nadaje związkowi sens. Taki jest cel psychoterapii par.