Jakie schorzenia leczy ortopeda dziecięcy?

W okresie dorastania wiele dzieci zmaga się z problemami ortopedycznymi, takimi jak wady postawy, koślawe kolana czy dysplazja stawów biodrowych. Ortopedia dziecięca zapobiega rozwojowi schorzeń i sprawia, że narząd ruchu dziecka rozwija się prawidłowo.

W jakim wieku ortopeda dziecięcy powinien zbadać dziecko?

Zaleca się wykonanie trzech badań USG w pierwszych latach życia dziecka. Pierwsze USG bioderek powinno być wykonane między 6. a 12. tygodniem życia, drugie w 3. miesiącu życia, natomiast ostatnie w chwili, gdy dziecko zacznie chodzić. Badania te mogą być częstsze, jeśli ortopeda dziecięcy wykryje nieprawidłowości.

Czym różni się ortopeda dziecięcy od zwykłego ortopedy?

Ortopeda dziecięcy jest odpowiednio przygotowany do leczenia schorzeń u dzieci, cechuje się przyjaznym usposobieniem i wie, jak wprowadzić do gabinetu miłą atmosferę.

Ortopedia dziecięca – prywatnie czy na fundusz?

Jeśli masz taką możliwość i chcesz zaoszczędzić dziecku stresu związanego z kilkugodzinnym czekaniem w kolejce, wybierz wizytę prywatną u ortopedy dziecięcego.

Ortopedia dziecięca – Poznań, Warszawa, Gdańsk

Jeśli chcesz, by Twoim dzieckiem zajęli się najlepsi specjaliści, skorzystaj z usług poradni ortopedycznej Rehasport (Poznań, Warszawa lub Gdańsk), w której dobry ortopeda dziecięcy przyjmuje prywatnie. Dowiedz się więcej https://www.rehasport.pl/service/ortopedia-dziecieca/