Zastanawiasz się, czy posłać dziecko do przedszkola?

Przed tym dylematem stoi wielu rodziców. W końcu dziecko powinno cieszyć się jak najdłużej dzieciństwem. Badania potwierdzają jednak, że uczęszczanie do przedszkola ma korzystny wpływ na rozwój dziecka, dlatego warto wybrać odpowiednie przedszkole. W Poznaniu znajdziesz wiele placówek z bogatą ofertą edukacyjną.

W przedszkolu dziecko uczy się samodzielności

Twoja pociecha do południa spędza czas z babcią? Z pewnością ma wówczas doskonałą opiekę, jednak należy pamiętać, że rodzice i dziadkowie często wyręczają dziecko przy wielu czynnościach. Jeśli zdecydujesz się na przedszkole (w Poznaniu i innych dużych miastach), dziecko będzie musiało samo poradzić sobie na przykład z jedzeniem. Dziecko uczy się również od swoich rówieśników.

Przedszkole zapewnia także rozwój emocjonalny

Przebywając w przedszkolu dziecko nawiązuje relacje z rówieśnikami, uczy się współdziałania w grupie oraz poznaje podstawy współżycia w małej społeczności. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku kontakty z dziećmi w podobnym wieku, przedszkole będzie najlepszym rozwiązaniem.

A może niepubliczne?

Jeśli chodzi o przedszkole niepubliczne, wybierając tego rodzaju placówkę zyskujesz pewność, że dziecko będzie miało do dyspozycji nowoczesne pomoce edukacyjne oraz uzyska dostęp do wielu ciekawych zajęć dodatkowych. Niepubliczne przedszkole w Poznaniu oferuje zajęcia z rytmiki, basen, naukę tańca, języków obcych oraz zajęcia plastyczne. Przedszkole niepubliczne to także bardziej kameralna atmosfera. Polecane przedszkole: maliwielcy.pl.