Jak wybrać najlepsze przedszkole dla Twojego malucha?

Od tego, na jaką placówkę nauki przedszkolnej się zdecydujesz, w większości zależy to, jakie pierwsze wrażenie wywrze dane miejsce zarówno na Tobie, jak i na i Twoim dziecku. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę całokształt, a co najważniejsze, odpowiednie podejście do Twojego dziecka wszystkich opiekunek, całego personelu i dyrekcji. Na jeszcze lepszą ocenę wpłyną również warunki w całym ośrodku, czystość i wyposażenie. Zobacz zatem nasze autorskie zestawienie dotyczące tego, na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla naszych dzieci.

Czystość

To jedna z nadrzędnych wartości dla każdego rodzica. Nie chcemy przecież, aby nasze dziecko, przebywając pod opieką tak naprawdę obcych nam ludzi, były w miejscu całkowicie niehigienicznym a wręcz brudnym. Sprawdź zatem, czy wchodząc do przyszłego przedszkola Twojego dziecka nie potykasz się o rozrzucone zabawki i nie przyklejasz się do lepkiej podłogi.

Higieniczna łazienka

Podczas odwiedzin przedszkola, możesz poprosić z łatwością skorzystać z toalety, kiedy to bardzo skutecznie będziesz mógł doświadczyć, w jakich warunkach przyjdzie przebywać Twojemu dziecku. Warto wtedy rozejrzeć się i sprawdzić, czy łazienki są czyste, zadbane, dobrze wyposażone i dostosowane do każdego ucznia.

Regularne posiłki

Sprawdź, dodatkowo, czy posiłki w przedszkolu, do którego uda się Twój maluch, są wydawane regularnie i o stałych porach. Sprawdź również, w miarę możliwości, codzienne menu oraz dopytaj, czy jest możliwość przygotowania osobnego jadłospisu, na przykład dla tych uczniów przedszkolnych, którzy nie mogą spożywać określonych pokarmów.

Nastawienie kadry

O często dość nieadekwatnym do miejsca zachowaniu kadry nauczycieli przedszkolnych w stosunku do swoich podopiecznych, mówi się ostatnio bardzo dużo. Warto zatem dokładnie przeanalizować i sprawdzić, w jaki sposób przyszli opiekunowie zareagują na Twoje dziecko. W tym momencie ważny będzie ton głosu, sposób mówienia oraz pogodny wyraz twarzy.