Wizyta u dietetyka z dzieckiem

Powszechnym stało się myślenie, że do dietetyka udajemy się niemal wyłącznie wtedy, gdy mamy problemy z nadwagą. Takie przekonanie jest błędne, bo problemy, z jakimi zgłaszają się pacjenci do dietetyka, są o wiele szersze i nie kończą się na skutecznych sposobach zmniejszania masy ciała. To, co warto podkreślić, to fakt, że z porad i doświadczenia dietetyka mogą korzystać nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci. W jakich konkretnych przypadkach warto umówić się z dzieckiem na wizytę? 

Odchudzanie i zwiększanie masy ciała 

Żadne odchylenie od szeroko pojętej normy nie jest dobre ani pożądane. A zatem zaniepokoić powinno nas zarówno to, gdy dziecko waży zbyt dużo, jak wtedy, gdy ma niedowagę. W przypadku zbyt dużej masy ciała w pierwszej kolejności zlecane jest wykonanie określonych badań. Jeżeli wykluczone zostaną choroby typu cukrzyca, która występuje nawet u malutkich dzieci, to wtedy można zacząć wdrażać dietę, która ma na celu zmniejszenie wagi ciała. Aby nie zaszkodzić młodemu organizmowi, który rośnie i potrzebuje do tego odpowiednich witamin, białka, tłuszczy i mikroelementów, najlepiej przejść na dietę pod okiem specjalisty. Dietetyk Radom ustali taki jadłospis, aby nie doszło do żadnych niedoborów, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na rozwój dziecka. W redukcji tkanki tłuszczowej bardzo ważny jest też ruch. Dlatego rodzice powinni zachęcać swoje pociechy do różnych form aktywności fizycznej, której to często dzieciom brakuje. 

Przeciwieństwem do nadwagi jest niedowaga, czyli zbyt mała masa ciała w odniesieniu do wieku oraz wzrostu dziecka. Do dietetyka w Radomiu często zgłaszają się też rodzice tak zwanych niejadków, czyli dzieci, które posiłki uważają za zło konieczne, grymaszą, wielu produktów w ogóle nie chcą tknąć, a mają tylko kilka ulubionych, które niekoniecznie są zdrowe, na przykład parówki. Jak przekonać dziecko do rozszerzenia diety? Co zrobić, żeby zaczęło czerpać przyjemność z jedzenia i chętnie konsumowało to, co ma na talerzu, a tym samym zwiększało swoją masę ciała? Na te i wiele innych pytań, odpowiedź uzyskamy podczas konsultacji u dietetyka.