Czy warto zapisać swoje dziecko do żłobka?

W obecnych czasach przyszło nam być rodzicami, którzy niestety są zmuszeni do tego, by pracować zdecydowanie dłużej i więcej niż robili to na nasi rodzice i dziadkowie kilka dekad temu.

W czasach, kiedy światem w końcu zarządził pieniądz, potrzeba rozwijania się, pięcia się po szczeblach kariery i zdobywania kolejnych zawodowych doświadczeń, staje się w naszym życiu tą dominującą. Dodatkowo, szczególnie teraz, kiedy pojawia się dziecko, kobietom dość trudno jest utrzymać swoją zawodową pozycję po powrocie z dłuższego urlopu macierzyńskiego. Jedną z takich możliwości, która pozwoli im na szybszy powrót do pracy, jest zostawienie malucha w żłobku. Nie wszyscy jednak decydują się na takie rozwiązanie. Czy warto zatem zapisać nasze dziecko do placówek tego rodzaju?

Opieka nad maluchem przez profesjonalistów

Posyłając swoje dziecko do żłobka warto pamiętać o tym, że jest to instytucja, w której pracują sami profesjonaliści i jest również przez takie osoby prowadzona. Posyłając naszego malucha na zajęcia w żłobku, jesteśmy tym samym pewni, że nie stanie się im żadna krzywda. Gdybyśmy mieli jednak wątpliwości, zawsze dane miejsce można wcześniej sprawdzić lub poszukać sprawdzonej instytucji, na przykład z polecenia.

Niania na pełen etat

Kolejnym pomysłem może być zatrudnienie doświadczonej i sprawdzonej niani na kilka godzin w ciągu dnia. Warto zaprosić taką opiekunkę do naszego domu po to, byśmy my mogli na spokojnie iść do pracy, nie martwiąc się o to, że nasz maluch jest w innym miejscu i bardzo tęskni nie tylko za nami, ale także za swoimi ulubionymi zabawkami.

Babcia do wynajęcia!

Jeśli musisz wrócić do pracy, ale z jakiś przyczyn nie chcesz posłać swojego malucha do żłobka na pięć dni w tygodniu, zapytaj się swoich rodziców lub teściów, czy nie mogli przynajmniej na dwa dni zostać z Twoim dzieckiem w domu. Będzie to przyjemna odmiana dla niego lub dla niej a Wy będziecie całkowicie spokojni o losy Waszego maluszka.