Uroczo, kolorowo, bezpiecznie

Pokój dla najmłodszego członka rodziny urządzamy zwykle tak, aby był uroczy, kolorowy i przytulny. Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie, bo maluchowi niewiele trzeba, by nabił sobie guza czy stłukł kolano. Dlatego warto wybierać meble tych producentów, którzy specjalizują się w sprzętach przeznaczonych dla najmłodszych. 

Bezpieczny azyl

Mają one atesty, które są gwarancją tego, że szafka, stolik czy komoda sprawdzą się w pokoju dziecięcym i nie będą stanowiły zagrożenia. Łóżko dla dziecka z barierką to kolejny dobry wybór i krok do tego, by pokój był oazą spokoju i bezpieczeństwa. Barierka pełni bowiem funkcję ochronną, dzięki której podczas snu dziecko nie wypadnie z łóżeczka – zapewni tym sposobem spokojny sen nie tylko maluchowi, ale też jego rodzicom. W ciągu dnia rodzice nie spuszczają dzieci z oczu, ale w nocy, gdy zostaje samo, pomocne stają się meble zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Małe dzieci w łóżeczku spędzają sporo czasu, dlatego powinno ono być także maksymalnie wygodne.

Zdrowy sen? Naturalnie!

Drewniane łóżeczko dla najmłodszych to doskonały wybór – sen w otoczeniu naturalnych materiałów jest zdrowy i głęboki. Ozdobą pokoju będzie zarówno łóżeczko z drewna o naturalnej barwie, jak i malowane – dużą popularnością cieszą się białe mebelki do dziecięcego pokoju, które rozjaśniają wnętrze. Łóżko dla dziecka z barierką pozwala na to, aby dziecko nie tylko w nim spało, ale też bawiło się i wyprawiało różne harce, bez obaw o to, że zrobi sobie krzywdę. Maluch nie zawsze zasypia od razu po ułożeniu go w łóżeczku, a szczebelki chronią przed wypadnięciem nie tylko dziecko, ale też jego zabawki czy przytulanki. Łóżeczko dla dziecka może mieć prostą formę lub być zdobione, niektóre wyposażone są w szuflady, w których można przechowywać pościel czy inne drobiazgi. Dobrej jakości, wygodny materac sprawi, że pierwsze dziecięce łóżeczko będzie jednym z ulubionych miejsc każdego malucha. Do łóżeczka warto dobrać pasujące stylistycznie mebelki, dzięki czemu pokój będzie wyglądał spójnie i harmonijnie.