Szafka do pokoju dziewczynki – jaką wybrać?

Nie jest dla żadnego rodzica zapewne żadnym sekretem, że urządzenie pokoju dla dziewczynki nierzadko stanowi nie lada wyzwanie. Nasze małe księżniczki z pewnością chciałyby bowiem przesiadywać w pomieszczeniu estetycznym, pozwalającym nie tylko na zabawę, ale również skuteczne przechowywanie ulubionych ubrań. Z tego też powodu, niezwykle istotnym elementem wyposażenia pokoju dziewczynki są niezawodne szafki dziecięce, spełniające wszystkie rynkowe normy, dotyczące ich bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach nie musimy bowiem wybierać między estetyką a solidnym wykonaniem. Wystarczy jedynie dokładnie przeanalizować dostępne opcje, a jeśli nasza pociecha skończyła już kilka lat – dokonać wspólnego wyboru. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Niezapomniana estetyka

Odpowiednio dobrane, szafki dziecięce mogą stać się inwestycją na ładnych parę lat. Najważniejsze, aby dobrać tu mebel o przystępnym designie, który z pewnością spodoba się naszej pociesze, a zarazem pozostanie na tyle neutralny, aby móc służyć jej nawet w okresie wczesnoszkolnym. Przeglądając sklepowe oferty, postawmy na szafki w jednolitym, jasnym kolorze, aby wprowadzić do pokoju nieco delikatnej neutralności. Na rynku dostępne są przy tym interesujące meble o klasycznej formie, które z pewnością przypadną do gustu naszym córkom. Przykładem jest tu chociażby szafa Marsell renomowanej firmy Klupś. Zintegrowane szuflady w dolnej części szaf zwiększają ich pojemność, zaś stylowe wykończenie z góry nadaje im szlachetnego charakteru.

Dodatkowe rozwiązania

Nie zapominajmy, że szafki dziecięce to nie tylko duże modele stojące. W ofercie specjalistycznych sklepów bez trudu znajdziemy bowiem wysokiej jakości szafki wiszące, które z pewnością okażą się być znakomitą, praktyczną ozdobą w pokojach nieco starszych dzieci. Przykładem jest tu chociażby szafka TOP Paris ze stylowym nadrukiem, nawiązującym do światowej stolicy mody. Meble wiszące nie tylko ożywią cały pokój, nadając mu osobowości, ale również pozwolą zaoszczędzić więcej miejsca na podłodze, umożliwiając, na przykład, późniejsze wstawienie biurka.