Skąd wzięła się popularność kocyków minky?

Minky to nie nazwa producenta, a materiał, który w ostatnich miesiącach robi furorę wśród rodziców, którzy spodziewają się dziecka. Z tego tworzywa szyje się kocyki, poduszki, kołdry dla noworodków i niemowląt. Skąd wzięła się moda na minky? Czy warto zakupić elementy wyprawki z tej tkaniny?

Minky – aksamit z wypustkami

Produkcja minky wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a dokładnie powstała w Shannon Fabrics. Amerykańskie przedsiębiorstwo dokonuje sprzedaży wspomnianego materiału na tzw. tłuste ćwiartki, czyli kawałki o wymiarach około 72×50 centymetrów. Kocyki minky można zestawić ze standardowym polarem i tradycyjnym pluszem. Co odróżnia te tkaniny? Minky posiada wytłoczone kropki, wypustki – z języka angielskiego – minky dots, stąd też wziął się pomysł na nazwę. Materiał w rzeczywistości mieni się, ponieważ nie posiada jednolitej powierzchni, z dalszej odległości przypomina materac lub matę. Wypustki mogą przybrać kształt serduszek oraz gwiazdek.

Młode mamy coraz częściej wybierają minky

Młodzi rodzice często decydują się na kocyki minky i inne produkty z tego materiału. To za sprawą niezwykle wyjątkowo przyjemnego i miękkiego dotyku, który do złudzenia przypomina aksamit. Producenci prześcigają się w pomysłach i niedawno pojawiły się na rynku wkładki dla noworodka do wózka, ochraniacze do łóżeczek oraz papcie. Producenci pluszaków, szlafroków i ubranek dla dzieci, także coraz częściej wykorzystują dla swoich produktów materiał minky.

Udane kompozycje w połączeniu z innymi tkaninami

Moda na minky to także efekt połączenia z innymi materiałami. Częste kompozycje z bawełną, polarem, płótnem czy nawet dresówką stają się przydatne i trwałe ze względu na wysoką jakość. Dodatkowo zaletą minky jest jego wysoka izolacja termiczna. Każdy maluch znajdujący się wózku i przykryty kocykiem z tego materiału będzie miał zapewnioną odpowiednią temperaturę. To idealne rozwiązanie podczas spacerów późną jesienią czy też wczesną wiosną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *