Kocyki dla niemowląt – charakterystyka

Każda świeżo upieczona mama pragnie zapewnić swojemu maleństwu jak najlepsze warunki podczas pierwszych miesięcy życia. Nieodłącznym elementem życia z maluszkiem są zakupy. Według doradców sprzedaży w sklepach stacjonarnych i on – line mamy najczęściej kupują bawełniane śpiochy i koce. Dlaczego koce? To produkt, który szybko niszczy się. A tak nie powinno być! Słabej jakości kocki dla niemowląt po prostu po krótkim czasie użytkowania spierają się, nadruki bezlitośnie schodzą a materiał w dotyku nie jest przyjemny.

Dlatego warto zainwestować w najlepszej jakości, wykonane ręcznie otulacze lub koce dla najmłodszych cosycott. Gdzie możemy kupić oryginalne i przede wszystkim handmade produkty? Bogaty asortyment prezentują sklepy on-line. Produkty zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. Największy wybór kocyków w różnych wzorach i kolorach szukaj w rekomendowanych przez matki sklepach internetowych. Niezwykle miękkie kocyki dla niemowląt zostały wykonane z bambusa. Co je charakteryzuje?

Dlaczego dziecko zmienia szkołę? Powodów jest naprawdę wiele: przeprowadzka, nieporozumienia szkolne, choroba to choćby niektóre z nich. Niezależnie od przyczyn dziecko opuszcza znane środowisko i staje przed koniecznością poznania nowych dzieci, nauczycieli i sal szkolnych. Za każdym jednak razem jest to duży stres dla dziecka, dlatego tak ważne jest wspieranie go i pomoc w odnalezieniu się w tej nowej sytuacji. Co możemy zrobić dla naszej pociechy?

Wizyta przed

Dajmy dziecku oswoić się z nową placówką. Poprośmy dyrekcję o możliwość zwiedzenia szkoły, poznanie klas i korytarzy. Umówmy się także na spotkanie z nowym wychowawcą – im więcej nauczycieli dziecko będzie znało jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, tym lepiej. Nauczyciele uprzedzeni także o nowym uczniu pomogą dziecku w znalezieniu nowego miejsca. Niezłym pomysłem będzie także wizyta w szkolnej szatni i u woźnej – im więcej znajomych twarzy, tym lepiej.

Nowi znajomi na podwórku

Jeśli zmiana szkoły wiąże się także z przeprowadzką, wiele dzieci z okolicy będzie uczęszczało do tej samej placówki. Nawet jeśli nie znajdą się w jednej klasie, to jednak obecność nowych znajomych dodaje otuchy i pomaga radzić sobie z poczuciem osamotnienia na samym początku.

Przyjęcie zapoznawcze

Choć zorganizowanie imprezy dla 30 dzieci oraz ich rodziców może wydawać się trudne, warto podjąć ten wysiłek. Nie musi to być zresztą wielki bal – wystarczy zaproszenie na wspólną zabawę na pobliskim placu zabaw po lekcjach czy na szkolnym boisku. W ten sposób poznamy nie tylko dzieci, ale i ich rodziców.

Drużyna harcerska

Jeśli przy danej szkole działa drużyna harcerska lub gromada zuchowa, warto zapisać do niej wcześniej dziecko. W ten sposób pozna nowe dzieci jeszcze przed zmianą placówki. Często zbiórki odbywają się także w pomieszczeniach szkolnych, co również pomaga w poznawaniu nowej szkoły. Drużynowi to osoby przygotowane do pracy z dziećmi i przyzwyczajone do pojawiania się nowych osób, dlatego pomogą dziecku w nawiązywaniu znajomości z pozostałymi członkami drużyny.