Jak wybrać zdrowe słodycze dla dziecka?

Dzieci uwielbiają słodycze, jednak słodkości nie cieszą się zbyt dobrą sławą jako składniki codziennej diety. Spożywane w nadmiarze są przyczyną otyłości, próchnicy zębów oraz źle wpływają na trawienie, a tym samym przyswajanie składników odżywczych.

Trudno jednak wyobrazić sobie, by całkowicie pozbawić dzieci dostępu do „czegoś słodkiego”. Cały problem tkwi w tym, aby słodycze były dobrej jakości, nie zawierały szkodliwych składników oraz by były jedzone w ograniczonej ilości. Funkcję słodyczy mogą też przejąć podawane do dwóch razy dziennie suplementy diety, które zawierają niezbędne witaminy, np. lizak Chocco-Wow.

SŁODYCZE DLA DZIECI, CZEGO UNIKAĆ?

Podając dziecku coś słodkiego, należy przyjrzeć się składowi przekąski. Najlepiej, by nie zawierała ona cukru (tylko na przykład ksylitol) ani syropu glukozowo-fruktozowego (powoduje on otyłość), Należy też unikać w słodyczach konserwantów i wszelkich alergenów, takich jak laktoza czy gluten (jest to ważne w przypadku małych dzieci). Trzeba też zadbać o to, by słodycze miały naturalne składniki (np. kakao) i aromaty. Najlepiej jest też, gdy słodycze mają mało kalorii. Te wytyczne nie oznaczają, że słodkości przestają być słodyczami i nie mają prawa smakować dziecku. Lizak Chocco-Wow spełnia wszystkie te wytyczne, a dzieci go uwielbiają. Lizak Chocco-Wow to dowód na to, że można połączyć jedzenie słodyczy z suplementacją niezbędnych dla rozwoju dziecka składników.

LIZAK CHOCCO-WOW – SKŁAD SŁODYCZY-SUPLEMENTÓW

Słodycze-suplementy, takie jak lizak Chocco-Wow, nie tylko mają bardzo dobry skład, ale i dodatkowo zawierają witaminy (pokrywają ich dobową niezbędną dawkę). Taki zdrowy lizak to witaminy D i K wpływające między innymi na budowanie silnych kości czy prawidłowego rozwoju mięśni. Osławiona (nie bez przyczyny) witamina D ma pozytywny wpływ na budowanie odporności – cennej zawsze, a zwłaszcza w ostatnich czasach.