Dobry kocyk poliestrowy dla maluszka – czy to możliwe?

Rzeczy z najbliższego otoczenia dziecka (a zwłaszcza tego malutkiego – noworodka czy niemowlaka) kojarzą się z tym, że muszą być wykonane z naturalnych tkanin. I oczywiście jest w tym wiele racji. Muślin, bawełna czy włókna bambusowe zapewniają skórze komfort termiczny i pozwalają „oddychać”.

Dzięki temu delikatna skóra dziecka nie ulega obtarciom i nie namnażają się na niej bakterie. Jednak kocyki z materiału o nazwie minky (z włókien poliestrowych) szyte przez firmę Cosy Cott to jakby zupełnie inna historia. Dlaczego? Otóż dlatego, że są one mięciutkie, jedwabiście gładkie i przypominają plusz. Jednak to nie wszystkie zalety.

MINKY, MATERIAŁ ODDYCHAJĄCY

Chociaż rzeczy wykonane ze sztucznych materiałów nie kojarzą się raczej z takimi, które pozwalają skórze oddychać, to inaczej jest w przypadku kocyków minky firmy Cosy Cott. Poza tym, że materiał ten zapewnia cyrkulację powietrza (co jest bardzo ważne dla utrzymania odpowiedniej higieny i komfortu termicznego organizmu dziecka) to, jak już wcześniej wspomniano, charakteryzuje się dużą miękkością. Dzięki temu dzieci bardzo lubią się wtulać w kocyki wykonane z minky. W tym momencie staje się jasne, skąd nazwa materiału. Otó wyraz minky po angielsku oznacza „norkę”. Takie kocyki Cosycott to również rozwiązanie bardzo praktyczne! Podczas prania w pralce (wielokrotnego) tkanina nie traci ani kształtu, ani koloru. Kocyki te, tak jak wszystkie wyroby Cosy Cott, posiadają odpowiedni certyfikat – Oeko Tex – który gwarantuje bezpieczeństwo ich użytkowania i oznacza, że w ten sposób sygnowane wyroby nie zawierają żadnych toksycznych substancji.

COSY COTT – MIŁE DLA OKA I DLA CIAŁA

Marka Cosy Cott szyjąc ręcznie swoje wyroby, nie stawia tylko na ich praktyczny i prozdrowotny wymiar. Tutaj liczy się również estetyka. Cały asortyment firmy wyróżnia się bardzo ciekawym i wysokiej klasy wzornictwem. I właśnie dlatego rzeczy z metką Cosy Cott są najczęściej wybierane jako prezenty dla dzieci malutkich, a także dla tych trochę starszych.